Масло жожоба

      Масло жожоба - неймовірно густа речовина, кондиціонуючі властивості якого відомі досить давно. Жожоба схожий з рідким воском, здатний швидко вбратися в шкіру, покрити шкірний покрив захисною плівкою і найголовніше - після його застосування не залишається жирного блиску на волоссі і шкірі!
     Проникаючи глибоко в пори, масло жожоба не має собі рівних в омолодження і харчуванні Вашої шкіри! До складу цієї олії входить протеїн, який є воскоподібні речовиною: саме цією властивістю масло жожоба виділяється в рослинному світі.
     Воскові ефіри складають до 25% шкірного сала, що мають схожість зі складом олії жожоба. Це дозволяє маслу швидко вбиратися і омолоджувати шкіру. Вітамін Е дозволяє зняти набряки запалення, підвищити ранозагоювальний ефект - і це масло є його власником! Ми дуже любимо використовувати жожоба в милі ручної роботи з основи (тут читайте детальну інструкцію з його виготовлення), мило набуває хорошу милкость і піна виходить розкішної. Дуже рекомендую використовувати цю олію, наприклад, банне мило я роблю тільки з цим маслом.
     Це масло можна використовувати в будь-який косметиці ручної роботи. В основному його застосовують в шампунях, тому масло дозволяє зняти свербіж голови. Завдяки відновленню функціонування волосяних фолікул нормалізується обмін речовин в шкірному покриві голови і це дозволяє боротися з лупою. А Ви знали, що якщо в мило додати мед і масло жожоба, то вийде відмінний мило-шампунь + кондиціонер? Не забудьте про застосування цього в олії в масажних плитках, які складаються з суміші масел: адже саме поєднання дозволить розкрити весь спектр корисних властивостей не тільки жожоба, а й інших продуктів.
     Масло жожоба доповнює масло пшеничних зародків, яке дозволяє збільшити термін використання - до 12 місяців проти 6. В свою чергу масло пшеничних зародків доповнює кокосове масло і вже виходить рекордний термін зберігання - 18 місяців! Але ці терміни придатності годяться тільки якщо Ви додаєте ці масла в певний виріб ручної роботи (наприклад, мило, у масла жожоба практично необмежений термін придатності).
                    Для якої шкіри слід використовувати масло жожоба?
Для будь-якої! Це масло сміливо можна наносити і на жирну, і на суху, зневоднену шкіру, а також для живлення нормальної шкіри. Дуже добре справляється з передчасними зморшками - столової ложки достатньо для живлення рук і нігтів.
Чи допомагає це масло проти нерівностей шкіри, в'ялості і інших проблемних місць?
Звичайно! Комплекс вітамінів і саме схожість з шкірним салом людини відмінно сприяє харчуванню шкіри, яка потребує догляду.
               У мене з'являються вугри, екзема, у мого маленького дитини дерматит - що робити?
Масло жожоба відмінно справляється з цими неприємними шкірними захворюваннями. Наведу свій приклад: екзема у мене стала проявлятися з 7 років на безіменному пальці правої руки. Скільки коштів я не перепробував - і лікувальна глина з аптеки, і гормональні мазі, і спеціальні розчини для рук - мені це ніяк не допомагало. 1.5 роки тому я захопився миловарінням і іншими виробами ручної роботи, і мої руки постійно були контакті з маслами особливо з маслом жожоба. І ви не повірите: вже рік не страждаю екземою і згадую про неї як про страшний сон. Тому це дуже корисне масло. Проти інших шкірних захворювань масло також успішно бореться.
       Зберігайте в темному і прохолодному місці (втім, як і інші масла). Якщо спостерігається перепад температур (наприклад, купили масло, пройшлися по морозу, прийшли додому, а воно затверділо), то нічого страшного - масло жожоба практично не втрачає своїх лікувальних властивостей.
 
Сподіваюся, що стаття була для Вас пізнавальна і дала безліч корисних рекомендацій.